15.10.2023 – 28 Niedziela Zwykła

– we wtorek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– w środę  święto Św. Łukasza Ewangelisty

– w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana

1…. Dziś Dzień Papieski obchodzony pod hasłem ,, ,, Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia’’. Po Mszy św. do specjalnych puszek możemy złożyć ofiarę na  fundację ,,Dzieło Nowego  Tysiąclecia’’ wspierającą ubogą młodzież, uczącą się i studiującą.

2…. We wtorek  17 – go o godz. 17.00 Msza św. ku czci Św. Teresy. Na kartkach wypiszmy prośby do św. Teresy, które odczytamy na różańcu.

3….Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na wykład o. Jana Strumiłowskiego: Oblicza piękna: błogosławiony Kadłubek w najbliższy czwartek o godzinie 17.00. Wykład rozpoczyna drugą edycję Akademii Wiara-Kultura-Nauka organizowanej pod patronatem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! Z kapłańskim pozdrowieniem ks. dr Paweł Tkaczyk Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Kielcach

4…. W czwartek wyjazd na pielgrzymkę Apostolatu Maryjnego do Skarżyska. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5… Dnia 18 października będziemy obchodzić święto św. Łukasza, patrona medyków i pracowników Służby Zdrowia. Pragniemy modlić się przez wstawiennictwo św. Łukasza w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia naszej diecezji, kapelanów, za chorych i za tych, którzy na co dzień posługują cierpiącym.

6….W dniach 20 – 22 października b.r. w auli Duszpasterstwa Rodzin w Kielcach przy Al. IX Wieków Kielc 15 (obok Domu Księży Emerytów) odbędzie się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla narzeczonych p.t.. „Zanim powiesz TAK” . Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00. Szczegółowe informacje i wcześniejsze zgłoszenie pod nr tel. 721 491 536.

7….KOMUNIKAT

,,Drodzy Diecezjanie!  Dnia 22 października br., po raz kolejny w Kościele przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Przygotowane materiały przez Papieskie Dzieła Misyjne posłużą do całotygodniowej celebracji Tygodnia Misyjnego, a wśród nich różańca, adoracji Najświętszego Sakramentu i katechezy. Ofiary na tace, zbierane w Niedzielę Misyjną w parafiach całego świata, są przeznaczone na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Pomogą najbardziej potrzebującym w młodych Kościołach oraz pracującym tam misjonarkom i misjonarzom. Wdzięczny za Waszą gorliwość i hojność, za wszelkie dary duchowe i materialne na rzecz misji, które płyną od osób duchownych i świeckich naszej diecezji, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz biskup Jan Piotrowski

8… Dnia 18 października będziemy obchodzić święto św. Łukasza, patrona medyków i pracowników Służby Zdrowia. Pragniemy modlić się przez wstawiennictwo św. Łukasza w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia naszej diecezji, kapelanów, za chorych i za tych, którzy na co dzień posługują cierpiącym.

9…. Od kilku lat w październiku włączaliśmy się w czuwanie różańcowe w jedności z naszą diecezją. W tym roku w nieco innej formule zachęcamy do takiego czuwania. Zapraszamy do odmawiania różańca w kościele w intencji i z udziałem  poszczególnych   części parafii.

– w poniedziałek do modlitwy w intencji Sitkówki zapraszamy ich mieszkańców

– we wtorek Trzcianki

– w środę Zagrody

– w czwartek Zalesie

Mieszkańców Markowizny i Słowika oraz koła Róż w następnym tygodniu.

10…. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad. W tradycji katolickiej czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych W duchu wiary w życie wieczne pośpieszmy z pomocą naszym zmarłym. Zanieśmy im jako wyraz wdzięczności i troski o zbawienie dar Mszy św. i modlitwy. Czynimy to także zgodnie z tradycją w wypominkach. Wypominki  będą czytane przed każdą niedzielną Mszą. Wypominki jednorazowe czytamy od 2 do  8 listopada oraz w niedziele listopada. Ofiary na wypominki tak jak w ubiegłych latach według uznania i możliwości. Na kartkach zaznaczamy godzinę wyczytywania wypominków.