Ogłoszenia 24.09.2023 – 25 Niedziela Zwykła

– we wtorek święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach

– w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

– w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika

– w piątek świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała

– w sobotę wspomnienie św. Hieronima , biskupa, doktora Kościoła

1…. W przyszłą niedzielę obchodzimy parafii uroczystość odpustową ku czci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Uroczystą Mszę św. z procesją o godz. 12.30 odprawi ks. biskup Marian Florczyk. Zapraszamy do modlitwy w tym dniu za przyczyną naszej patronki w roku jubileuszów: 150 rocznicy jej urodzin i w 100 rocznicę jej beatyfikacji.

2….. Przyszłą niedzielą rozpoczynamy  październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W dni powszednie będziemy modlić się tą modlitwą po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy do modlitwy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. , kandydatów do bierzmowania i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej z Fatimy ,, „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny!”

3…W naszych domach jest dużo osób chorych, starszych, którzy nie mogą przybyć na niedzielną Msze św., i przyjmować Komunię św. Prosimy o zgłaszanie takich osób, których nawiedzimy w pierwsze piątki bądź soboty miesiąca  ze spowiedzią i Komunią św.

4….KURS DLA FOTOGRAFUJĄCYCH I FILMUJĄCYCH PODCZAS UROCZYSTOŚCI KOŚCIELNYCH20 października 2023 r. GODZ. 16.30 REFERAT KATECHETYCZNY – AULA I PIETRO

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Kielcach zaprasza osoby chcące filmować lub wykonywać zdjęcia podczas uroczystości religijnych w kościołach, na kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów. Na kurs zapraszamy kamerzystów i fotografów wyłącznie z diecezji kieleckiej! Prosimy o przesłanie zdjęcia (jak do dowodu osobistego) w wersji elektronicznej na maila: borynmarcin@interia.pl .Więcej informacji www.diecezja.kielce.pl lub pod nr tel: 662310808. Przypominamy iż Konferencja Episkopatu Polski wydała w ubiegłych latach stosowne dokumenty. Nikt bez ważnego certyfikatu i aktualnej legitymacji (na odwrocie jest data i pieczęć Kurii Diecezjalnej) nie może wykonywać zdjęć i filmów w budynkach sakralnych podczas Mszy św. i nabożeństw.

5…. Trwają zapisy na pielgrzymkę Kół Różańcowych, która odbędzie się 7 października.