Ogłoszenia 8.10.2023 – 27 Niedziela Zwykła

–  w piątek wspomnienie bł.  Honorata Koźmińskiego, kapłana

1…. W piątek ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do modlitwy o godz. 19.30.  O niesienie figury Matki Bożej prosimy mężczyzn uczestniczących w nabożeństwie.

3….W sobotę  przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pedagogom.  Szczęść Boże!

4…. W przyszłą niedzielę obchodzimy 23  Dzień Papieski pod hasłem  ,, Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia’’. Przeprowadzona zostanie ogólnopolska zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiarami wspieramy ubogą,  uczącą się i studiującą  młodzież.

5… Apostolat Maryjny w 10 rocznicę powstania w naszej parafii zaprasza  czcicieli Matki Bożej na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej w czwartek 19 października. Dokładny plan pielgrzymki jest podany w dolnej gablocie apostolatu Maryjnego. Lista chętnych wystawiona jest na bocznym ołtarzu.

6…..Dziękuję wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki Kół Żywego Różańca do sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka za obecność, modlitwę i świadectwo wiary.

7….. Zakończył się remont na plebanii. Główne prace objęły hol, klatkę schodową, korytarze. W mniejszym zakresie mieszkanie proboszcza i kuchnię. Położono nowe płytki, wymieniono balustradę, pomalowano pomieszczenia na parterze i piętrze, korytarze, salki, kancelarię, garaż.  Kaplicę przedpogrzebową pomalowano i położono nowe płytki. Koszt remontu wyniósł 105 000 zł. Pieniądze na te prace pochodzą z oszczędności parafii  i nie naruszają stanu konta ze sprzedaży dawnego wikariatu .