Ogłoszenia 22.10.2023 – 29 Niedziela Zwykła

– w sobotę święto apostołów św. Szymona i Judy Tadeusza

1….Dziś przeżywamy  Niedzielę Misyjną pod hasłem ,, Misje sercem Kościoła’’. Ofiary zebrane na tacę  przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego i dalej kierowane na potrzeby misji na świecie.

2….Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza dziś t.j. w niedzielę 22.10.b.r., w godzinach  9.00  – 16.00, do obejrzenia wystawy Rok Zero. Świat w czasach Chrystusa. To ostatni dzień wystawy.

3….Trwamy w Roku Biskupa Czesława Kaczmarka, ogłoszonym przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. W przywracanie pamięci o Biskupie Czesławie wpisuje się Konferencja naukowa Biskup Czesław Kaczmarek – wierny syn Kościoła i Ojczyzny, która jest zaplanowana na 28 października 2023 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Konferencja rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do ok. 14.00. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4… W tym tygodniu do modlitwy różańcowej zapraszamy:

– w poniedziałek Markowizna

– we wtorek Słowik

– środę Koło Róż Matki Bożej Ostrobramskiej

– w czwartek Koło Róż  Św. Teresy

5…Przed tygodniem z okazji Dnia Papieskiego zebraliśmy na fundusz ,, Dzieło Nowego Tysiąclecia  ‘’  1450 zł. Bóg zapłać.

6…. Dziś w całej Polsce, we wszystkich kościołach i kaplicach odbywa się liczenie wiernych, to znaczy uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

7….  Tylko ufność i nic innego jak ufność powinna nas prowadzić do Miłości”.  Tymi słowami napisanymi  przez św. Teresę od Dzieciątka Jezus  inspirowany jest tytuł Adhortacji apostolskiej, którą Papież Franciszek poświęcił Małej Teresce z Lisieux.  Zachęcamy do lektury tego dokumentu papieskiego w dniu misyjnym, a nasza św. Teresa wraz ze św.  Franciszkiem Ksawerym są jej głównymi patronami. Jest to także szczególna okazja , aby poznać lepiej jej życie zwłaszcza, że przeżywamy w tym roku 150 rocznicę urodzin i 100 rocznicę jej wyniesienia na ołtarze.