Ogłoszenia 24.12.2023 – 4 Niedziela Adwentu

– we wtorek święto św. Szczepana, męczennika

– w środę święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

– w czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników

1…. Jutro 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego.  Przeżyjmy ten dzień w duchu wiary, z radością że Bóg stał się człowiekiem, aby być blisko nas. Tradycyjnie o północy, czyli z dzisiejszej niedzieli na jutro  zostanie odprawiona Pasterka. Msze św. jak w każdą niedzielę.

2…. We wtorek   26 grudnia święto  Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu zbierana jest na potrzeby uczelni katolickich.

3…Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza wiernych na pokaz specjalny filmu pt. „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. Seans odbędzie się w Kinie Moskwa w dniu 30.12 o godz. 17.15. Bezpośrednio po seansie w sali kinowej odbędzie się dyskusja o filmie. Ks. Jacek Malewski Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej

4…..W przyszłą niedzielę ostatni dzień starego roku 2023. O godz. 17.00 będziemy celebrować Mszę św. z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Podziękujemy Bogu za wszelkie otrzymane łaski i przeprosimy za popełnione grzechy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5….Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia chcemy przypomnieć sobie o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. W przeżywaniu daru miłości, kobieta i mężczyzna otrzymali także szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa. Dlatego  w tym dniu małżonkowie obecni na każdej Mszy św. odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

6…. Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom ,, Rorat’’, czyli Mszy św. o NMP w okresie Adwentu za modlitwę i czuwanie adwentowe.

7…. Od przyszłego tygodnia msza św. poranna o godz. 7.00

8…. Można nabyć kalendarze o diecezji kieleckiej. Ofiara dowolna.

9…..  Dziękujemy serdecznie osobom, które pomagały w ubieraniu choinek i przygotowaniu szopki betlejemskiej w naszej świątyni. Bóg zapłać.

10…. Zachęcamy do świątecznej  lektury czasopism katolickich. Do nabycia w dzwonnicy.

11….Początek roku to zwyczajowo czas wizyt duszpasterskich. Wraz z ks. Arkadiuszem pragniemy spotkać się z Wami, by wzajemnie się wspierać w wierze, modlić się, porozmawiać na tematy wiary, Kościoła, parafii, aby udzielić błogosławieństwa.

Na stole przykrytym białym obrusem przygotujmy krzyż, świece, wodę święconą, kropidło.

Niech będzie to czas życzliwości,  szczerej i ufnej rozmowy przenikniętej duchem ewangelicznej wiary.

W tym tygodniu wizyta duszpasterska:

W dni powszednie wizyta  od godz. 17.00, w soboty od godz. 9.00.

28 grudnia / czwartek/–       -1 ksiądz –   ul. Zagrabowicka – numery

parzyste