Ogłoszenia 1.09.2024 – 22 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu w liturgii:

–  we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża, doktora Kościoła

1….W środę o godz. 18:00 wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie.                Są jeszcze wolne miejsca. Autokar podjedzie także na przystanek                    w Sitkówce.

2….W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.  Będziemy się modlić za kapłanów i powołania kapłańskie. Zapraszamy w szczególności Grono Przyjaciół Seminarium.

3…. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Serca Jezusowego. Spowiedź od 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci , które niedawno przystąpiły do I Komunii św. Po Mszy św.  spotkanie z Kołami Różańcowymi.

4…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej

5… W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.30 odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci klasy 3, które przystąpią do I Komunii św.

6…. W przyszłą niedzielę również po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie uczniów klas ósmych, chętnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.

7… Od dzisiejszej niedzieli sprawujemy Mszę św. także o godz. 12.30 na którą zapraszamy dzieci i młodzież w szczególności.

8….Od dziś nasza gazetka parafialna ukazuje się pod zmienionym tytułem: „U Świętej Teresy na Słowiku”.

9….Od dzisiejszej niedzieli prasę katolicką będzie można nabyć bezpośrednio przy wyjściu z kościoła.

10….W ostatnim czasie został zamontowany system multimedialny nowej generacji. Jest praktyczny, bezprzewodowy i bardziej użyteczny                            a przede wszystkim zapewnia dobrą widoczność tekstu. Dotychczasowy rzutnik wymagał coraz częstszych napraw a jakość wyświetlanego tekstu niejednokrotnie sprawiała trudność                                  z odczytaniem. Niech nowy system pomoże nam jeszcze gorliwiej uczestniczyć w przeżywaniu Mszy św. Koszt monitora, tabletu, oprogramowania systemu wraz z licencją oraz montażu wyniósł 13 400 zł. Bardzo dziękuję osobie chcącej zachować anonimowość, która sfinansowała zakup w połowie. Bóg zapłać.

11….Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza wiernych na pokaz specjalny filmu poświęconemu Matce Bożej z Guadalupe pt. „Maryja. Matka ludzkości”.

Seans odbędzie się w Kinie Moskwa w dniu 05.09.2024 roku (czwartek) o godz. 17.30.

Bezpośrednio po seansie w sali kinowej odbędzie się dyskusja o filmie.

12….Dziś 1 września mija 85 rocznica wybuchu II wojny światowej, która tak mocno doświadczyła naszą ojczyznę. Pamiętajmy o ofiarach tej wojny. Wieczny odpoczynek racz im dać  Panie …