Ogłoszenia 15.09.2024 – 24 Niedziela Zwykła

– w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża   i   Cypriana biskupa

– w środę  święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

– w piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon,

Pawła   Hasanga i towarzyszy

– w sobotę święto Św. Mateusza Ewangelisty i Apostoła

1….. Dziękuję bardzo p. Kasi organistce i chórowi parafialnemu za przygotowanie muzyki i śpiewu  piątkowej liturgii z udziałem ks. biskupa Mariana Florczyka. Bóg zapłać.

2…. We wtorek 17 września o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

3….. 28 września 2024 r. w Targach Kielce odbędzie się forum ewangelizacyjne pod hasłem „Chrystus Nadzieją”. W ramach wydarzenia przewidziane jest spotkanie z Judem Antoine – świeckim charyzmatykiem pochodzącym z Malezji, który wraz z żoną i córkami głosi uzdrawiającą miłość Boga. Na spotkaniu oprócz głoszonego słowa przewidziana jest Eucharystia, uwielbienie oraz modlitwa wstawiennicza. Wszelkie informacje oraz rejestracja dostępne są na stronie internetowej Kieleckiej Odnowy w Duchu Świętym www.kielce.odnowa.org.

4…. KomunikatDrodzy Wierni diecezji kieleckiej, Czcigodni Duszpasterze!

Dnia 5 października 2024 r. odbędzie się XVI Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. W tym roku pod hasłem „My chcemy Boga Panno Święta” będziemy pielgrzymować do parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku – Zdroju. Do udziału w Pielgrzymce zapraszam członków Róż Żywego Różańca, kapłanów, osoby życia konsekrowanego, rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia oraz tych wszystkich, którzy cenią sobie wartość modlitwy różańcowej.

W tym szczególnym czasie, gdy Kościół jednoczy się na rozważaniu tajemnic różańcowych, postarajmy się, aby – jak mówiła bł. Paulina Jaricot – różaniec stał się modlitwą wszystkich. Niech na pielgrzymkowym szlaku do Buska-Zdroju towarzyszy nam przemożna opieka Królowej Różańca Świętego oraz wstawiennictwo św. Brata Alberta Chmielowskiego.  Wasz Biskup  † JAN PIOTROWSKI

5…. Zapisy na wspomnianą wyżej pielgrzymkę Kół Żywego Różańca  w zeszycie na ołtarzu bocznym.

6…..Komunikat……Zapraszamy rodziny do  wspólnej narodowej modlitwy i refleksji podczas XL Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21 – 22 września br.. Stańmy przed Obliczem Jasnogórskiej Matki naszego narodu wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, by powierzać Jej przyszłość Ojczyzny i naszych rodzin, by wspólnie z rodzinami z całej Polski odnowić Przymierze Małżeńskie.

Temat tegorocznej Pielgrzymki brzmi: „Rodziny z serca wzięte. ADOPCJA”.

7….XXV Jubileuszowy Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2024” odbędzie się w sobotę, 28 września 2024 r. pod hasłem „Krzyż drogą, prawdą i życiem”. Zgłoszenia przyjmowane są od 9 (poniedziałek) do 20 września (piątek) 2024 roku za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego.