Ogłoszenia 1.10.2023 – 25 Niedziela Zwykła

–  w środę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

– w czwartek wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

– w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej

1…W środę na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

2….W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.  Na Mszy św. będziemy się modlić za kapłanów i powołania kapłańskie. Zapraszamy do modlitwy szczególnie Grono Przyjaciół Seminarium.

3…. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo do Serca Jezusowego. Spowiedź od 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci , które niedawno przystąpiły do I Komunii św. Po Mszy św.  spotkanie z Kołami Różańcowymi.

4…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

5…. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim , którzy przyczynili się do pięknego przeżycia odpustu ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Dziękujemy p. Kasi organistce i chórowi parafialnemu za przygotowanie liturgii od strony muzycznej, p. Małgorzacie Malarczyk za wyczyszczenie schodów i kostki przy kościele, p. Fortunkom i mieszkańcom Markowizny za prace przy figurze Matki Bożej z Medjugorje, paniom, które przez cały rok dbają o kwiaty na placu kościelnym, państwu Rączkom i osobom przy sprzątaniu kościoła, wszystkim, którzy włączyli się w liturgię Eucharystii i procesję. Bóg zapłać za wspólną modlitwę  i złożone ofiary.

6….Delegatura IPN w Kielcach we współpracy z Klasztorem Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu organizują koncert „Byśmy byli jedno”. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 7 października o godz. 18.00. Spotkanie ma charakter otwarty (darmowy). Formuła koncertu została oparta o biografie: św. Jana Pawła II, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Przez pryzmat ich losów autorzy koncertu chcą przypomnieć trudną, a zarazem inspirującą historię Polski w okresie sowieckiego zniewolenia.

7…. Wyjazd na pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Jędrzejowa o godz. 8.30. Autokar przyjedzie na Sitkówkę, a następnie pod kościół. Są jeszcze wolne miejsca.