Ogłoszenia 14.07.2024 – 15 Niedziela Zwykła

– w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa, doktora Kościoła

– we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel

1…W dniach 18-25 lipca obchodzimy 25 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W przyszłą  niedzielę z racji wspomnienia  Św. Krzysztofa, patrona kierowców będziemy się modlić w ich intencji, aby dobrze i bezpiecznie korzystać z pojazdów. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Podczas poświęcenia możemy wesprzeć polskich  misjonarzy w zakupie środków transportu. Niech ten dzień uwrażliwi nas na sprawy odpowiedzialnego prowadzenia aut.

2…..Komunikat….Drodzy Wierni diecezji kieleckiej,

przynależąc do Kościoła Chrystusowego nie żyjemy wyłącznie przeszłością, ponieważ w nadziei zostaliśmy zbawieni. Jednak wydarzenia sprzed 40 lat z Włoszczowy, skłaniają nas do przypomnienia sobie bohaterskiej postawy odważnych, młodych ludzi, którzy stawili opór twórcom nowego świata – świata bez Boga. W latach komunistycznego reżimu młodzież przeciwstawiła się dyskryminacji wierzących i rozpoczęła dwutygodniowy strajk okupacyjny żądając przywrócenia na swoje miejsce zdjętych z sal lekcyjnych krzyży. Z racji 40-tej rocznicy od tych wydarzeń, Stowarzyszenie „Rafael” przygotowuje film pt. „Znak sprzeciwu” nawiązujący do tej heroicznej postawy. Dosyć spore koszty produkcji potrzebują naszego wsparcia. Dlatego proszę o zorganizowanie na ten cel zbiórki ofiar do puszek w wybraną niedzielę wakacji. Ufam, że powstanie filmu przyczyni się do duchowego umocnienia wiernych i przypomni szlachetne postawy ludzi wiary, co będzie inspiracją dla nas żyjących w obecnym czasie.

Z darem modlitwy Wasz Biskup † Jan Piotrowski

3…..W dniach od 19 do 22 sierpnia b.r. odbędzie się XII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc, aby po czterech dniach wjechać na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych, księży i siostry zakonne.

Na pielgrzymkę zapisujemy się do 31 lipca przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej  www.pielgrzymkarowerowa.pl

Za życzliwość i ogłoszenie pielgrzymki bardzo dziękuję – Bóg zapłać.

Ks. Tomasz Biskup