Ogłoszenia 16.06.2024 – 11 Niedziela Zwykła

– w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

– w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

1…. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem możemy nabyć z rąk p. Marii Ornatowskiej książkę jej autorstwa ,, Godne umieranie’’.

2…. Komunikat….,, Drodzy Wierni diecezji kieleckiej,

życie konsekrowane, w różnorodności jego form i charyzmatów, wniosło i wnosi wiele dobra w dzieje świata, Europy, Ojczyzny i Kościoła. W naszej diecezji cieszy się ono wszystkimi formami, w tym coraz bardziej rozkwitającymi tzw. formami indywidualnymi: dziewice i wdowy konsekrowane, wdowiec konsekrowany oraz pustelnica.

W najbliższych dniach przez moją posługę, do grona siedmiu dziewic konsekrowanych dołączą w sobotę, 22 czerwca br., w kościele pw. Trójcy Świętej w Kielcach, o godz. 18.00, kolejne dwie kandydatki. Natomiast do grona 26 wdów konsekrowanych, dołączą cztery wdowy w niedzielę, 30 czerwca br. w Bazylice Katedralnej w Kielcach, o godz. 16.00.

Bardzo Was proszę o modlitwę w intencji kandydatek do konsekracji oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Z serca Wam błogosławię Wasz Biskup Jan Piotrowski

3…Komunikat….,, Drodzy Wierni diecezji kieleckiej,

w niedzielę, 23 czerwca, w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność”. Udział w Marszu jest okazją by dać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz o zatroskaniu o rodzinę. Szczególnie w tym czasie, gdy w naszej Ojczyźnie po raz kolejny poruszany jest temat legalizacji zabijania dzieci w łonach matek, potrzeba naszego głosu i świadectwa.

Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie, rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach, gdzie na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny.

Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny.

Z darem modlitwy Wasz biskup Jan Piotrowski

4….. „We wtorek 2 lipca br. odbędzie się 87 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem: „Nauczycielu, co mam czynić?”.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 pod Jasnogórskim Szczytem. W programie między innymi: wykład ks. prof. Adama Solaka z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, koncert chóru „Cantata”, Eucharystia pod przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego oraz Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

Serdecznie zachęcamy nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty do udziału w pielgrzymce. Udajemy się na nią indywidualnie lub w grupach parafialnych”.

Ks. Waldemar Wiśniowski  Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli

5…..Sanktuarium Jezusa Konającego w Pacanowie zaprasza 1 lipca na pielgrzymkę z modlitwą w intencji matek, teściowych i oczekujących potomstwa. Patronką zgromadzenia będzie bł. Marianna Biernacka, która ofiarowała życie ratując brzemienną synową.

Program:

g. 10.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

g. 11.00 Konferencja, Droga Krzyżowa

g. 12.00 Msza św.

g. 13.00 poczęstunek i zakończenie pielgrzymki.

6… W dzwonnicy jest do nabycia nowy numer ,, Trwajcie w Miłości”’. Zachęcamy do lektury innych czasopism w tym także ,, Niedziela’’,  ,,Gość Niedzielny’’, ,, List do Pani’’, ,, Misje Dzisiaj’’, ,, Świat Misyjny’’, dodatek historyczny ,, Gościa”.

7…..Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza w czwartek 20 czerwca o godz. 17:00 na kolejny wykład w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka zatytułowany „OBLICZA PIĘKNA: Człowiek”. Wygłosi go ks. prof. Roman Kuligowski, emerytowany profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.