Ogłoszenia 18.08.2024

– w środę wspomnienie św. Piusa X, papieża

– w czwartek wspomnienie NMP, Królowej

– w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła

1…  Wczoraj zmarł śp. Edward Karczyński, tata ks. Arkadiusza. Ks. Arkadiuszowi  składamy wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 20 sierpnia o godz. 15.00 w Medyce, diecezja przemyska. Wstępnie jest zamówiony bus. Osoby pragnące wyjechać proszę o kontakt ze mną najpóźniej dziś do godziny 18.00. Do Medyki jest ok. 260 km, trasa w jedną stronę zajmie ok. 4 godzin. Wyjazd o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

2…. W czerwcu br. Ks. bp Jan Piotrowski podjął decyzję o mianowaniu ks. Arkadiusza Karczyńskiego wikariuszem w Małogoszczu .. Ks. Arkadiuszowi serdecznie dziękujemy za 4 lata gorliwej posługi w naszej wspólnocie. Na nowej parafii życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask, wytrwałości oraz radości ze służenia Bogu i ludziom. Grupa Margaretek naszej parafii nieustannie się modli za kapłanów, którzy posługują w naszej parafii, bądź też w niej pracowali. I będą się modlić także w intencji ks. Arkadiusza.

3……Dziękujemy pielgrzymom naszej parafii uczestniczącym  w pielgrzymce pieszej  na Jasną Górę  za modlitwę, wyrzeczenia i trud drogi podjęte w wielu intencjach osobistych  i parafialnych.  Bóg zapłać  osobom , które w ramach grupy duchowej także uczestniczyli w kieleckiej Pielgrzymce uczestnicząc w Mszach św. i wieczornych apelach jasnogórskich.

4…. Co roku  wierni dekanatu Kielce Południe z 4 na 5 września czuwają przy cudownym obrazie Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.  Zapraszamy wszystkich chętnych do wyjazdu i modlitewnego czuwania.  Czuwanie na Jasnej Górze trwa od godz. 21.00 do 3.00 rano. Zapisy w zeszycie w ołtarzu bocznym.