Ogłoszenia 23.06.2024 – 12 Niedziela Zwykła

– w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

– w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa, męczennika, doktora Kościoła

– w sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

1…. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem możemy nabyć z rąk p. Marii Ornatowskiej książkę jej autorstwa ,, Godne umieranie’’.

2….Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny, zwrócili się z prośbą, aby ponowić zaproszenie do udziału w marszu dziś w niedzielę. Rozpocznie się o godz. 16.00 Mszą św. w Bazylice Katedralnej.

3….W sobotę Uroczystość Św. Piotra i Pawła, Apostołów. Taca w tym dniu zbierana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4….Komisja KEP ds. Misji dziękuje młodzieży diecezji kieleckiej przyjmującej sakrament bierzmowania i ich rodziców, za każdy ofiarowany dar serca, za tysiące różańców, wiele ornatów oraz naczyń liturgicznych.

Misjonarki i misjonarze zawiozą różańce do takich krajów jak: Kamerun, Republika Środkowej Afryki, Zambia, Czad, Kazachstan, Malawi, Papua Nowa Gwinea, Brazylia, Ghana, Boliwia, Sudan Południowy, Burkina Faso, Togo, Madagaskar, Burundi, Rwanda i Peru.

Jesteśmy bardzo wdzięczni

To piękny i szlachetny gest łączności z tymi, którzy dopiero co przyjmują wiarę w Chrystusa.

5…. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Grażyna Wira. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….