Ogłoszenia 25.08.2024 – 21 Niedziela Zwykła

– w poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej

– we wtorek wspomnienie św. Moniki

– w środę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

– w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

1….. W środę na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

2…. Od przyszłej niedzieli będzie sprawowana Msza św.  o godz. 12.30.

3…. Trwają zapisy  na nocne czuwanie na Jasnej Górze z 4 na 5 września

4…. W najbliższą sobotę 31 sierpnia odbędzie XI Pielgrzymka  Młodych Diecezji Kieleckiej do Zabawy,  pod hasłem: „ku Wolności”. Organizatorzy zapraszają młodzież do udziału w pielgrzymce.

5… W dniu 28 lipca 2023 roku została podpisana tzw. „Ustawa Kamilka” a dokładnie Ustawa o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 15 lutego br. roku. Zgodnie z zawartymi w niej wytycznymi każda organizacja i instytucja podejmująca działania z małoletnimi oraz osobami bezradnymi ma obowiązek wprowadzenia tzw. Standardów Ochrony Małoletnich.

W oparciu o niniejsze normy prawne także w naszej parafii został opracowany dokument pod wskazanym tytułem. Treść Standardów przyjętych w naszej parafii została zamieszczona na stronie internetowej, natomiast w wersji papierowej jest dostępna w kancelarii parafialnej. W gablocie natomiast znajduje się jego wersja skrócona, która w treści jest zrozumiała także dla dzieci i młodzieży.

Ponadto powstał Zespół ds. Prewencji, w którym pani Alina Galińska ( tel. 516 356 027)  objęła funkcję tzw. osoby zaufania. Celem opracowanych i wdrożonych Standardów jest ochrona dzieci poprzez tworzenie bezpiecznego, wolnego od przemocy i przyjaznego środowiska dla małoletnich.