Ogłoszenia 26.05.2024 – Uroczystość Trójcy Św.

– w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

– w piątek święto Nawiedzenia NMP

– w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika

1…….W czwartek  – Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.45, 9.30, 11.00 i 17.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. W związku z tą uroczystością serdecznie prosimy:

– o dekorację ołtarzy parafian mieszkających na: Słowiku, Sitkówce, Trzciankach i Zagrodach;

– o niesienie przez mężczyzn baldachimu i feretronu,

– o uczestnictwo w procesji w strojach komunijnych dzieci, które przyjęły I Komunię świętą. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków.

Codziennie w tzw. Oktawie będziemy w procesji Eucharystycznej oddawać cześć Bogu. Zapraszamy do modlitwy.

2… W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 ks. bp Andrzej Kaleta udzieli sakramentu bierzmowania grupie 11 osób. Módlmy się w ich intencji, aby wzmocnieni darami Ducha Św. trwali w wierności Panu Bogu.

Spowiedź dla kandydatów bierzmowania, rodziców, świadków, rodzin w środę od godz. 18.30.

3….. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zapraszamy do modlitwy i litanii    ku czci Serca Jezusowego codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę o 16.30.

4….. W sobotę – pierwszą miesiąca o godz. 7.00  zapraszamy tradycyjnie na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu NMP za nasze grzechy. Zapraszamy do modlitwy.

5….. W sobotę 1 czerwca Dzień Dziecka. Z tej racji składamy im najlepsze życzenia.

6…W przyszłą w niedzielę, 2 czerwca biskup  Jan Piotrowski zarządził  zbiórkę ofiar do puszek w parafiach diecezji kieleckiej jako wyraz naszej solidarności z parafiami diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.

7…. Komunikat….. Kierując się dobrem duchowym wiernych, udzielam wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji kieleckiej w piątek przypadający po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tj. 31 maja 2024 r., dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku. Jednocześnie zachęcam korzystających z łaski dyspensy, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość. Informację o dyspensie należy podać wiernym do publicznej wiadomości w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę, 26 maja 2024 roku. † Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI

8….Komunikat….W dniu 3 czerwca , na lotnisku w Masłowie, odbędzie się XVII Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z województwa świętokrzyskiego i diecezji kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar św. Jana Pawła II, który 33 lata temu, w tym miejscu, spotkał się z wiernymi.

Program spotkania:

10.30 – Modlitwa i złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz zawiązanie wspólnoty na lotnisku w Masłowie;

11.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka;

12.00 – Część artystyczna i poczęstunek.

ks. Jan Jagiełka  Diecezjalny Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych

9….. Osoby pragnące uczestniczyć w tym wydarzeniu prosimy o kontakt dziś lub jutro.