Ogłoszenia 26.11.2023 – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

–  w czwartek święto św. Andrzeja, apostoła

1….Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

2….Dziś zbiórka do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży diecezji kieleckiej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

3…W poniedziałek na godz. 17.00 Apostolat Maryjny zaprasza do wspólnej modlitwy oraz na spotkanie formacyjne w  okrągłą 10 rocznicę  istnienia w naszej parafii. Zapraszamy do modlitwy nie tylko Apostolat, ale i ich rodziny, wszystkich chętnych i osoby życzliwe temu dziełu.

4…. KOMUNIKAT…..,,W środę 29 listopada 2023 r. przypada IX rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza św. w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej.

Serdecznie zapraszamy księży, siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i polecamy dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.

5…. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo do Serca Jezusowego. Spowiedź od 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci , które niedawno przystąpiły do I Komunii św. Po Mszy św.  spotkanie z Kołami Różańcowymi.

6…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

7….Przyszłą niedzielą rozpoczynamy Okres Adwentu. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest także okresem, w którym oczekujemy Jego powtórnego przyjścia przy końcu czasów. Z tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. Nadchodzący rok kościelny w całej Polsce będziemy obchodzić pod hasłem ,, Uczestniczę we wspólnocie Kościoła’’.

Zapraszamy do  adwentowego czuwania uczestnicząc w Roratach, które będziemy sprawować codziennie o godz. 6.30. Wszystkie msze św. poranne będą sprawowane o tej godzinie, a nie o 7.00.

8…Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Płomień świecy Caritas daje nadzieję i szansę na lepszą przyszłość dzieciom z uboższych rodzin. Ofiary przeznaczone zostaną na dożywianie, wypoczynek letni, prowadzenie świetlic, a także pomoc dzieciom w nauce zdalnej.